22.kolo: Dukla v Admira (10:4)

13. 6. 2016

V posledním kole jsme na Duklu nestačili

1. tým: prohra 1:3 (0:0, 1:3)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Kohout, Čermis, Štěpán, Leo (1), Janči, Ondra, Vojta B., Maty, Inženýr

2. tým: prohra 3:7 (2:4, 1:3)

Sestava a góly: Lukáš v bráně, Škraboš, Hogi (1), Fidouš, Fanda, Pavel, Duby (2), Šnajdr, Max

Sumář:

Závěrečné kolo letošní ligy žáků nám přineslo konfrontaci s Duklou, tedy týmu který celé soutěži dlouho dominoval a až v posledním kole ji na vedoucí příčce vystřídaly Teplice.

Utkání se v podstatě vyvíjelo dle papírových předpokladů. V první půli jsme ještě s Duklou dokázali vcelku držet krok. Áďova půlka remizovala 0:0, když jsme měli možná i o trochu větší šance než soupeř a trochu i smůly (viz nastřelené břevno Kohoutem v dobré pozici). Lukášova půlka se držela také statečně. V 11. minutě sice prohrávala 0:2, ale po gólech Hogiho a Dubyho se nám podařilo vyrovnat. Až v závěru poločasu nám Dukla dala dva slepené góly a rozhodla tak o poločasovém výsledku 2:4.

Ve druhé půli už jsme krok s Duklou neudrželi. Dukla prokazovala svoji kvalitu, měla častěji míč na svých kopačkách - my jsme tak běhali bez balonu a síly rychle ubývaly. Zřejmě se také (stejně jako v posledních dvou či třech zápasech ve druhých poločasech) projevil konec sezóny a s tím spojená "únava materiálu" po náročné sezóně, kdy většina hráčů odehrála celé jaro v podstatě bez střídání. Oba týmy ve druhých poločasech shodně prohrály 1:3 (góly za nás: Duby na straně jedné a Leo na druhé), takže v celkovém součtu jsme Dukle podlehli 4:10. Nezbývá než soupeři pogratulovat a uznat že vyhrálo lepší mužstvo.

Až do nedělního odpoledne jsme pak museli čekat jak dopadne Kladno v Mostě. Dle výsledku (12:9 pro Baník) to bylo celkem drama - se šťastným koncem pro Baník a tedy i pro nás. Prohra Kladna znamená, že jsme si v konečné tabulce udrželi velmi slušné 5. místo. yes

Gratulace a poděkování klukům za celou sezónu. Ať si všichni přes prázdniny odpočnou od fotbalu a načerpají síly do sezóny příští.wink