21.kolo: B. Most v Admira (6:10)

10. 6. 2016

Důležitá výhra nad Baníkem Most

1. tým: výhra 8:2 (5:0, 3:2)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Kohout (1), Čermis (1), Štěpán, Leo, Janči (3), Ondra (1), Fanda (2), Vojta B.,

2. tým: prohra 2:4 (0:3, 2:1)

Sestava a góly: Lukáš v bráně, Škraboš, Hogi, Maty, Fidouš, Pavel, Duby (1), Max, Soby (1)

Sumář:

V kole předposledním nás čekal poslední autobusový "zájezd" v této sezóně, a to na hřiště nebezpečného Baníku Most. Naši kamarádi r. 2003 svůj zápas před námi vcelku jednoznačně prohráli, a tak jsme je chtěli nejen pomstít, ale také získat důležité tři body, které by nám - za jistých okolností - pomohly na páté místo tabulky. Rovněž jsme doufali ve zlepšený herní projev oproti poslednímu zápasu s Vary.

První poločas odehrály oba naše týmy s rozdílným úspěchem. Zatímco týmu Lukáše se moc první poločas nevydařil (zejména úvod zápasu kdy jsme opět dvakrát rychle inkasovali), na druhé straně hřiště to byla jiná písnička. Pokud jsem této půlce po minulém zápase s Vary vyčítal zřejmě nejhorší odehraný poločas, tak tentokrát (nejen) podle mého soudu odehráli asi nejlepší poločas sezóny. Na soupeře doslova vlétli a aktivním pohybem a presingem se dostávali do šancí. A ty se jim tentokráte rovněž dařilo proměňovat. Po gólech Jančiho, Ondry a Kohouta (po lahůdkovém centru Čermise!) jsme už v 7. minutě vedli 3:0. Do konce této mimořádně povedené půle jsme skórovali ještě dvakrát (Fanda a Janči) a zaslouženě vyhráli 5:0. Naši převahu v této části dokresluje i fakt, že jsme soupeře v podstatě vůbec nepustili do žádné šance (snad jedna střela na bránu). Do šaten se tak šlo za stavu 5:3 pro nás.

Druhá půle byla na obou hřištích podstatně vyrovnanější. Oba naše týmy sice inkasovali jako první, ale nevzdali to, bojovali a skóre otočili. Lukášův tým se oproti první půli zvedl a po gólech Sobyho a Dubyho svůj druhý poločas vyhrál 2:1. Áďova půlka sice už zdaleka nepředváděla tak pohledný fotbal jako v půlce první - tentokráte bych jim to ale moc nevyčítal, protože se všichni skutečně vydali ze svých sil v první části. I přesto se nám i tento minizápas podařilo bojovností otočit a vyhrát 3:2, po gólech Fandy, Jančiho a Čermise. Janči tak završil další hattrick a jeho střelecká potence v jarní části ligy je skutečně obdivuhodná yes. V součtu jsme tak i druhou půli vyhráli 5:3 a celý zápas pak 10:6.

Velmi důležitá výhra a pochvala pro celý tým yes. Díky porážce Kladna se Sokolovem jsme se tak po předposledním kole dostali na průběžné páté místo. V kole posledním nás bude hostit tým Dukly, který po porážkách s Vyšehradem a Teplicemi v předchozích kolech zřejmě přišel o první místo a naši skupinu tak vyhrají Teplice.