17.kolo: Meteor v Admira (3:7)

11. 5. 2016

Výhra v derby nad Meteorem

1. tým: výhra 3:1 (0:1, 3:0)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Kohout (1), Čermis, Štěpán, Leo, Janči (2), Nóbl, Šnajdr, Vojta B.

2. tým: výhra 4:2 (3:2, 1:0)

Sestava a góly: Lukáš v bráně, Škraboš (1), Hogi (1), Fanda, Maty, Fidouš, Pavel B, Duby (2), Max

Sumář:

Minulou neděli nás čekalo derby Prahy 8, tedy zápas s Meteorem. Na podzim jsme u nás na Hovorčovické prohráli a tak jsme chtěli srovnat účty a přivézt z Bedřichovské tři body. Meteor ale přes zimu opět posílil, jarní výsledky měl velmi slušné (těsná prohra s Duklou či výhra nad Kladnem i Mostem) a tak bylo jasné že to bude úkol nelehký.

Zápas to byl podle očekávání vyrovnaný. Na jedné půlce jsme začali svižně a po dvou gólech Dubyho jsme si už v 9. minutě vypracovali dvoubrankový náskok. To byl první důležitý moment utkání. Soupeř záhy sice snížil, ale dvoubrankové vedení nám vrátil Škraboš. Do konce půle ještě Meteor skóroval z penalty. Na druhém hřišti padl jen jeden gól a to do naší brány. Poločasový účet tak zněl vyrovnaně 3:3.

V druhé půli už se ale trefoval jen jeden tým, naši draci. Druhý zlomový moment přišel ve 42. minutě, když jsme v rozmezí jedné minuty skórovali na obou hřištích. Nejprve se trefil Kohout na bližším hřišti a  - sotva kluci stihli gól řádně oslavit - radoval se i druhý tým po gólu Hogiho. Třetím důležitým momentem bylo že nás podrželi brankáři - Lukáš předvedl pár hezkých robinsonád a taky Áďa se zaskvěl při zákroku proti střele soupeře k tyči (sám útočník už se chystal oslavovat gól a byl překvapen že jeho střela neskončila v bráně). Konečný klid nám ale přinesly až dva góly Jančiho v poslední čtvrthodině zápasu. Druhý poločas jsme tak vyhráli 4:0 a tím i celý zápas poměrem 7:3.

Meteoru jsme tedy podzimní porážku oplatili. Kluky bych pochválil především za nasazení, bojovnost a vůli po vítězství - v těchto ohledech jsme našeho soupeře předčili. yes Z hlediska fotbalovosti to už tak slavné nebylo - myslím, že umíme hrát lépe kombinačně než to co jsme předvedli. Vázla nám trochu souhra mezi obránci a zálohou. Pár pohledných kombinací jsme jistě také předvedli, ale na můj vkus jich bylo poskrovnu. Můžeme to zkusit vylepšit už třeba příští víkend proti Vyšehradu.