16.kolo: Admira v Motorlet (9:8)

1. 5. 2016

Vydřená těsná výhra nad Motorletem

1. tým: výhra 5:4 (3:1, 2:3)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Kohout (1), Čermis (3), Štěpán, Leo, Janči (1), Nóbl, Šnajdr, Max, Vojta B.

2. tým: remíza 4:4 (3:2, 1:2)

Sestava a góly: Lukáš v bráně, Škraboš, Hogi (4), Fanda, Maty, Fidouš, Pavel B, Duby, Inženýr

Sumář:

Po nevydařeném utkání na Kladně nás čekal domácí zápas s Motorletem, jehož zlepšené výsledky v dosavadním průběhu jara budily respekt (výhry nad Sokolovem, Kladnem i Meteorem). V sestavě jsme se navrátili k tomu co fungovalo před Kladnem a Nóbl se tak přesunul zpět do Áďova týmu.

Hned první poločas ukázal, že to byl správný krok. 1. tým sice nezačal moc dobře a hned v úvodu inkasoval. Hlavně rychlý hrot soupeře nám dělal dost potíže. Na to trenér správně zareagoval a přesunul náš Čermis-expres na střed obrany a od té chvíle se začala naše hra zvedat, začali jsme lépe kombinovat a postupně jsme po gólech Vojty, Čermise a Kohouta šli do poločasového vedení 3:1. Na druhé straně jsme měli výborný začátek a už v 5.minutě jsme po dvou gólech Hogiho vedli 2:0. Pak sice soupeř vyrovnal, ale Hogi stihl do přestávky ještě zkompletovat svůj hattrick. V souhrnu jsme tedy první poločas vyhráli 6:3.

Druhý poločas už byl z naší strany horší. Byla škoda že hlavně hra 1. týmu v porovnání s prvním poločasem (kdy jsme podle mého soudu hráli proti lepší půlce Motorletu) uvadla a zdálo se že jsme se rozhodli jen bránit poločasový výsledek. Soupeř naši bázlivou hru zaslouženě ztrestal a šel dvakrát do vedení. Naštěstí jsme ale měli Čermise, který byl dnes jednoznačně naším rozdílovým hráčem a na oba góly soupeře dokázal gólově odpovědět. Na třetí gól soupeře už jsme odpovědět nedokázali, ale i to nám nakonec na vítězství stačilo. Druhý tým totiž ve druhém poločase prohrál jen 1:2, když nás několikrát podržel Lukáš. Gól za nás dával - chce se říct dnes kdo jiný - nově nalezený střelec Hogi! V celkovém součtu jsme tak udolali Motorlet hlavně díky dobré první půlce 9:8, tedy stejným rozdílem jediné branky jako v našem podzimním klání. Budiž nám ale druhá půle výstrahou, že hrát aktivně je třeba celý zápas a bránit výsledek celý druhý poločas se nemusí příště vyplatit.

Tak a teď už se můžeme těšit na derby s Meteorem!