13. kolo: Baník Sokolov v Admira (6:6)

12. 4. 2016

Ze Sokolova vezeme po velkém a dramatickém boji cennou remízu

1. tým: výhra 5:2 (2:1, 3:1)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Kohout (2), Čermis, Štěpán, Leo, Janči, Nóbl (1), Duby (2)

2. tým: prohra 1:4 (0:3, 1:1)

Sestava a góly: Lukáš v bráně, Škraboš, Hogi, Polevič, Fanda, Maty, Fidouš, Šnajdr, Inženýr (1)

Sumář:

V rámci druhého jarního kola ligy jsme se vydali na daleký výlet do Sokolova. Baník nás na podzim u nás doma porazil a i postavení v tabulce jej pasovalo do role favorita. A to i přes to, že v předchozím kole překvapivě zaváhal s Motorletem. Komplikací pro nás byl i fakt, že v našem - už tak velmi úzkém kádru - chyběl nejen Vojta (zlomená ruka), ale nově i Pavel B. (operace mandlí). K zápasu tedy bylo připraveno pouze 17 hráčů, tj. na střídání jen jeden hráč.

A teď už k samotnému zápasu. Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře, možná až s přílišným respektem k soupeři. Na levém hřišti nás soupeř - i přes naši velkou snahu a bojovnost - přehrával, vytvářel si šance a postupem času se dostal až do tříbrankového vedení. I na druhém hřišti probíhal tuhý boj, se šancemi na obou stranách, ale i tady jako první skórovali domácí. Náš gólový účet otevřel Duby ve 20. minutě zápasu. Mimochodem, byl to náš jubilejní 100. gól v lize žáků. Za nedlouho se Duby trefil i podruhé a tak první půle končila za stavu 2:4. Tento stav sice nevypadal beznadějně, ale měli jsme obavy o to jak klukům vydrží síly protože na některých bylo vidět už v průběhu poločasu že toho mají bez střídání celkem dost ...

Naše obavy se ale nenaplnily. Kluci na obou hřištích příkladně bojovali dál a ždímali ze sebe zbytky sil. Po gólech Kohouta a Nóbla byl stav ve 38.minutě srovnán a vše bylo zcela otevřené. Hůře už to však s námi vypadalo o pár minut později - nejen že soupeř gólově udeřil na obou stranách a dostal se tak znovu do dvoubrankového vedení, ale navíc z levého hřiště odbelhal s bolavým kotníkem Škraboš. Kluci se ale vzdát rozhodně nehodlali a gólem Inženýra  jsme v 51. minutě snížili na rozdíl pouhé jedné branky. Čas však poté rychle ubíhal a my ne a ne další gól přidat. To se ale nakonec přece jen podařilo! V čase 59:54 Nóbl zahrává pohotově rohový kop a posílá lahůdkový centr na Kohouta - ten nabídnutou šanci nepohrdl a hlavičkou vyrovnává na 6:6! Nutno podotknout, že mohlo být ještě veseleji - v témže čase co zahrával na pravé straně Nóbl roh kopal náš druhý tým ze slibné pozice přímák. K míči se postavil Hogi - vyslal pěknou střelu - ale ta bohužel jen orazítkovala brankovou konstrukci soupeře. Musíme ale sportovně přiznat že kdyby Baník prohrál díky dvěma gólům z posledních sekund - bylo by to pro něj příliš kruté. Remíza podle mě byla zasloužená a předvedenému dění na hřišti slušela. Všichni kluci si zaslouží velkou pochvalu za obrovské nasazení a bojovnost až do posledních sekund. Odměnou jim pak byla děkovačka rodičů, kteří kluky celý zápas skvěle a hlasitě povzbuzovali.yesyesyes.