10.kolo: Admira v Baník Most (9:4)

4. 11. 2015

Na vítězné vlně a první domácí výhra!

1. tým: výhra 6:3 (3:2, 3:1)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Aleš K., Čermis (2), Štěpán, Fanda, Leo (2), Vojta J. (1), Ondra, Honza M. (1), Max

2. tým: výhra 3:1 (3:1, 0:0)

Sestava a góly: Vojta B. v bráně, Škraboš, Hogi, Polevič (1), Fido (1), Duby, Humpi, Maty J. (1), Pavel B., Šnajdr

Sumář:

Po dvou vítězných venkovních duelech (v neděli ve Varech a poté ve středu v Ústí) jsme chtěli zakončit tento důležitý týden i výhrou v sobotním utkání proti Baníku Most. Výzvou ovšem bylo, že se hrálo na domácí půdě na Hovorčovické a tam jsme ještě v ČLŽ  nebodovali (všechny naše 4 předchozí výhry byly z venkovních zápasů).
Do utkání vstoupil velmi dobře Vojtův tým, který šel po rychlých gólech Matyho a Polevy do vedení 2:0 již v 6. minutě. Soupeř pak sice snížil, ale Fido těsně před půlkou zvýšil na 3:1. Na druhém hřišti (blíže kabin) Áďův tým tak úspěšný začátek neměl a soupeř skóroval jako první. Počáteční nervozitu a jisté negativní emoce na naší straně se ale podařilo uklidnit když Leo nejprve (po skvělé akci Štěpána) vyrovnal a pak nás poslal do vedení když se dobře zorientoval ve vápně a s trochou štěstí zakončil. Soupeř se ale nevzdával a vypracoval si hned několik slibných příležitostí, které ale naštěstí neproměnil. Srovnat se mu sice nakonec podařilo v 29. minutě, ale hned záhy strhnul vedení opět na naší stranu velmi dobře hrající Čermis.  Po půli jsme tedy v součtu měli slibný třígólový náskok a vedli 6:3.
Ve druhé půlce Áďův tým dokázal ještě naše vedení navýšit. Trefil se (tuším že poprvé v ČLŽ) nejprve Honza a poté i Vojta. Soupeř ještě kontroval z penalty (nechybělo moc a Áďa ji málem lapnul), ale poslední slovo jsme měli opět my, když Čermis skvěle trefil přímák z úctyhodné vzdálenosti. No a protože se na druhém hřišti podařilo týmu Vojty udržet proti nebezpečnější půlce Baníku bezbrankovou remízu (a to i díky dobrému tahu trenéra kdy nechal Fidouše hrát osobku na rychlonohého a nebezpečného útočníka soupeře), mohli jsme se (konečně!) radovat z první domácí výhry. Navázali jsme na vítěznou vlnu a nelehkého soupeře z Mostu jsme porazili celkem 9:4. Díky třetí výhře v řadě (a to během jednoho týdne) jsme se tak po deseti zápasech s 15 body (5 výher a 5 proher) přeci jen posunuli do příznivějších pater tabulky.  Za celý tento týden si draci zaslouží pochvalu yes.