1.kolo: Varnsdorf v Admira (0:15)

31. 8. 2015

Úspěšná premiéra v České lize žáků aneb přesvědčivá výhra 15:0 nad Varndorfem

1. tým: výhra 9:0 (6:0, 3:0)

Sestava a góly: Áďa v bráně, Aleš K. (1), Čermis (2), Štěpán, Anet (1), Šnajdr, Adam Š. (1), Leo, Ondra (1), Vojta J. (2) + 1 gól vlastní po rohu Vojty

2. tým: výhra 6:0 (0:0, 6:0)

Sestava a góly: Vojta B. v bráně, Škraboš, Hogi, Martin (1), Fido (1), Duby (1), Humpi (1), Maty J. (1), Pavel B., Fanda + 1 gól vlastní (asi připsán Matymu)

Sumář:

K našemu historicky prvnímu zápasu v České lize žáků (ČLŽ) nás los zavedl na daleký sever až do Šluknovského výběžku. Zápas s místním klubem Varnsdorfu či chcete-li FASV (Fotbalovou akademií Šluknovského výběžku) se odehrál na hezkém travnatém hřišti v Rumburku za úmorného vedra.
Soupeř to byl pro nás neznámý a tak jsme nevěděli co od zápasu očekávat i vzhledem k našim ne příliš přesvědčivým (řečeno velmi jemně) výkonům v přípravných zápasech.

A teď už k samotnému zápasu: do utkání jsme vstoupili aktivně na obou půlkách. Na hřišti kde hrál tým s Áďou v bráně náš první gól v soutěži dal, trochu symbolicky, Čermis - který do utkání nastoupil s kapitánskou páskou. Soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si další střelecké příležitosti - do konce poločasu jsme dokázali vstřelit dalších 5 gólů. Na druhém hřišti jsme si vytvořili také dostatek příležitostí, ale lepila se na nás střelecká smůla (trefili jsme hned několikrát brankovou konstrukci) či naše nemohoucnost (včetně toho že si kluci teprve zvykají na systém ofsajdů). Soupeř na tomto hřišti přece jen zlobil víc a Vojta nás 2-3 krát musel pěknými zákroky podržet. Nicméně, v prvním poločase jsme gól vstřelit nedokázali a tak šel druhý tým do kabin za stavu 0:0. Celkem jsme tedy po prvním poločase vedli 6:0.

Do druhého poločasu soupeř prohodil své týmy, ale obraz hry se příliš neměnil. Áďova půlka soupeře nadále přehrávala (i když jsme trochu přestali kombinovat a přizpůsobili jsme se hře soupeře který hodně zahušťoval střed hřiště). Dokázali jsme nicméně vstřelit další tři branky a celkově tak na této straně hřiště soupeře přehráli poměrem 9:0. Hlavní pozitivní změnou ve druhé půli byla koncovka týmu na druhém hřišti (Vojtův tým). Jakmile kluci dali první gól, psychický blok byl pryč a začaly padal góly další - nakonec jich kluci zvládli vstřelit šest a svúj minizápas tak vyhráli 6:0.

Co říci závěrem: S našim prvním vystoupením v ČLZ můžeme být spokojeni. Čisté konto na obou půlkách těší, stejně tak jako výkony našich nových posil - jestli se nepletu, všichni 4 nováčci (Ondra, Adam, Maty a Vojta) se nejen zapsali do výsledkové listiny jako střelci, ale hlavně převedli velmi solidní výkony a ukázali že budou platnými posilami. Na druhou stranu - výsledek prvního zápasu nelze předceňovat. Tým Varnsdorfu, se vší úctou k soupeři, nás moc neprověřil a lze očekávat že bude hrát spíše v dolních patrech tabulky. Jak na tom skutečně jsme se tak ukáže až v dalších zápasech, třeba už v tom příštím proti Baníku Sokolov. Ten si v prvním kole, pro mě trochu překvapivě, snadno poradil s Motorletem (nám dobře známý z Pražské elite) a vyhrál 19:4.

M.K.

P.S:: poděkování a pochvala fanouškům - i přes velkou vzdálenost dorazila na sever početná skupina rodičů a rozhodně byla slyšet! Kluci si tak mohli užít závěrečnou zaslouženou děkovačku yes.