Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpět na stříbrné stezce; TU Slany 19.2.2012

Po nepříliš vydařeném turnaji v Říčanech (nemohu hodnotit ale soudě dle komentáře trenérky to byl celkem propadák) a přerušení naší medajlové série jsme se dnes zúčastnili turnaje ve sportovní hale Stochov, který pořádal SK Slaný. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev které se utkaly ve dvou základních skupinách. První dva týmy z obou skupin pak postoupily do skupiny finálové. 

Náš tým: Míša, Ríša, Áďa, Tobi, Dan, Duby a Aleš

Zápasy v základní skupině:

1. SK Slaný - modří (4:1)

Hned v prvni minute zahráváme roh - Tobi dává na Dana ten ale pálí vedle. Zastřelování Dana pokračuje - jeho další střela - opět minula cíl o pořádný kus. Naopak hned první střela soupeře (cca 4. min) končí v naší síti. Srovnává Tobi - hezký únik po pravé straně, zasekávačka a je to 1:1. O chvíli na to zahráváme roh - Tobi na Dubyho a ten nás posílá do vedení. Duby je při chuti a hezky z otočky navyšuje náš náskok na 3:1. Konečné skóre 4:1 pak stanoví Áďa - opět po rohu - tentokrát zahraném Ríšou.  

2. Labský Kostelec (2:2)

Po dlouhé přestávce (1.5 hod) a převlečeni do bílých dresů nastupujeme proti Kostelci. Trenér posílá Aleše do útoku a ten se odmění úvodním gólem - netradičně hlavičkou - po výhozu soupeřova brankáře 1:0. Pak si vybíráme slabší chvilky v obraně - nejprve inkasujeme po rohu Kostelce po nedůsledném pokrytí hráčů soupeře a chvíli na to už prohráváme 1:2 - společný jmenovatel - nedůslednost v obraně. Tím končí Alešovo intermezzo v útoku a vrací se na stopera. Duby v ložené šanci ze dvou metrů střílí vedle. Chvíli na to velká šance na druhé straně, ale Míša skvělým zákrokem chytá. O chvíli později nás Míša opět podrží když těsně ale přece vytěsní střelu soupeře která tak končí od tyče vedle. Pak přichází naše chvíle - Aleš krásně vysílá Tobiho a ten neméně podařeně zavěsí neomylně pod víko - moc hezká akce a je srovnáno 2:2. Pak ještě přichází šance na obou stranách - soupeř po autu trefuje tyčku - na druhé straně Alešův padáček končí na břevnu. Skóre se už nemění a oba soupeři si připisují po bodu.

3. Aritma (5:0)

Skóre zápasu otevírá Tobi po hrubce soupeřova brankáře. Následuje nepříliš záživná hra - nemastná neslanná. Nudu přerušuje Tobi střelou z blízka navyšuje na 2:0. Pak přichází dvě šance Aleše - první promáchne, druhou střílí nad. Nejistou rozehrávku soupeře pak trestá Tobi a kompletuje tak svůj hattrick. Zanedlouho se trefuje konečně i Dan - poté co mu soupeř hezky namazal z autu. Na konečného "bůra" upravuje ještě Ríša - hezká střela z dálky k levé tyči. Náš výkon nenadchl, ale ne příliš zdatný soupeř nám to dost usnadnil. 

V základní skupině končíme první - o skóre před Kostelcem  - který tak s námi postupuje do skupiny finálové. Z druhé skupiny se k nám přidávají Louny a Kladno. Všechny čtyři týmy si sebou přináší po bodu za vzájemné remízy ze svých skupin.  

Zápasy ve finálové skupině:

4. SK Kladno (2:2)

Katastrofální začátek. První útok soupeře a po cca 10 sekundách hry už prohráváme 0:1. Protiútok číslo dvě po dlouhém nákopu brankáře a je to 0:2. Krátce na to soupeř střílí ještě těsně vedle. Uff ... sprcha studená ... ale zdá se že kluky to alespoň probudilo. Začínáme hrát. Nejprve Tobiho šance končí vedle. Po krásné nahrávce od Dubyho už ale Tobi nekompromisně zavěsí; 1:2. Naše další šance a Ríšova střela vedle. Soupeř se nadále spoléhá na daleké nákopy, ale taktovku v této fázi držíme my. Duby v ohromné šanci - snad z metru - dává vedle ... škoda převeliká. O chvíli později si ale spraví náladu ( i rodičům v hledišti) - konečně ukazuje ten správný důraz v útočné fázi a z levé strany prostřeluje z těžkého úhlu brankáře a je srovnáno. Do konce zápasu ještě máme několik slibných šancí (a více než dost na to abychom utkání vyhráli), ale skóre se už nehýbe. 

5. Louny (3:2)

Před posledním utkáním je jasné že díky dvěma remízám už máme jistý bronz bez ohledu na výsledek. Vítězství nás posouvá na stříbro, výraznější vítězství pak dokonce ke zlatu. V úvodu nás příjemně naladí pohledná kombinace zakončená Dubyho střelou z první vedle. Tím ale pozitivní ladění končí a přichází nepříjemné dejavu z předchozího zápasu. 2. minuta - nedůraz Dana v obraně a je to 0:1. O minutu později přichází klička a střela soupeře do levého horního rohu a opět prohráváme o dva góly hned v úvodu zápasu. Ach jo - v této chvíli nevypadají naše stříbrné (neřku-li zlaté) šance příliš reálně. Stejně jako v utkání s Kladnem se ale probouzíme a začínáme hrát. Hurá! Tobiho střelu ještě brankář chytá, na střelu Ríši k levé tyči už ale nestačí; 1:2. Hned z následné akce Tobi srovnává a už je to veselejší.; 2:2. Tím ale podobnost s předchozím utkáním naštěstí končí ... kluci ví že musí vyhrát a vyhrát také chtějí. Soupeře teď již jasně přehrávají. Ríša hezky vybojoval míč po autu soupeře a Tobi nedává brankáři přesnou střelou k tyči šanci a konečně se ujímáme vedení 3:2. Tento výsledek stačí na stříbro, ale ke zlatu potřebujeme dát ještě gól jeden ... to už se bohužel nepodaří. Kluci chtějí, bojují a vytváří řadu šancí - např. ohromný závar před soupeřovou brankou (ale všechny střely zblokovány obránci či brankařem), Tobiho super šance ale střela jen do brankáře, Alešova střela po akci Tobiho zblokována vedle - ale kýžený "zlatý gól" už nedáváme. A tak navazujeme na naši starou dobrou stříbrnou stezku - a -  jako už mnohokrát - nám zlato těsně proklouzlo mezi prsty. Náš výkon na turnaji sice nebyl zdaleka ideální (hlavně ty úvody ... ), ale kluci ukázali srdíčko, v zápasech bojovali až do konce (bohužel ne od začátku ) a i přes nepříznivý vývoj tak dokázali otáčet zápasy.   

Konečné pořadí finálové skupiny: 1. SK Kladno (5 bodů; skóre 7:4), 2. Admira (5 bodů; skóre 7:6), 3. Louny, 4. Labský Kostelec 

Nejlepším hráčem Admiry vyhlášen Míša - dneska byl jistý jak v brance tak při rozehrávkách a byl nám velkou oporou - gratulujeme!  

          

 

  

   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář