Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svělé ZLAATOOOÓ z Tempa; 11.3.2012

12. 3. 2012

V neděli naši draci vyrazili na velmi dobře obsazený turnaj v Modřanech organizovaný Tempem. Turnaje se účastnilo šest týmů a jejich složení slibovalo velmi zajímavou konfrontaci jednak nám velmi dobře známých pražských týmů Tempa, Dukly a Meteoru tak i s týmy z fotbalových bašt Plzně a Hradce Králové. Jak je již na Tempu zvykem, hrálo se systémem nikoliv bodovým, ale na největší počet vstřelených branek.

Náš tým: Míša, Dan, Tobi, Christián, Mára B, Áďa, Ríša, Andrea, Jirka a Aleš. 

1. Meteor (1:1)

Hned na úvod težké derby Prahy 8, opepřené navíc nedávnými transfery hráčů (i když myslím že víc než samotní hráči to někdy prožívají rodiče ). Jelikož jsem první zápas zmeškal (návrat z turnaje Leoše se trošku protáhnul) tak mohu jen stručně konstatovat že dle mých informací zápas zkončil remízou 1:1, když na náš gól Tobiho odpověděl v závěru zápasu Meteor vyrovnáním prostřednictvím Marka Chalupeckého - který je novému týmu velkou střeleckou oporou. Snad oboustranně přijatelná remíza (škoda že ne s výraznějším skóre).

2. Viktorie Plzeň (4:1)

Nejprve velmi aktivně hrající Christián po individuálním úniku zleva ještě nedává, o chvíli později ale stejný hráč už neomylně proměňuje...skvěle 1:0. Jirka v ložence boužel nedává. Následuje další skvělá akce Christiána, ale brankář Viktorky chytá. Na náš rohový signál už ale stačit nemohl - Tobi z rohu přesně na Aleše a ten neomylně zavěšuje, 2:0. Zanedlouho mohl soupeř snížit, ale Míša pohlednou robinsonádou šanci likviduje. Pak přišly chvíle střelce Tobiho. Nejprve sám vybojoval míč a individuální akcí zvyšuje na 3:0, o chíli později už je to 4:0 když Tobi nekompromisně trestá nahrávku od soupeřova brankáře. Trochu nešťastný gól v závěru a tedy snížení Viktorky už nám radost pokazit nemůže. Porážíme mláděžnický tým mistra české ligy 4:1 ... a zcela zaslouženě ... juppíííí.

3. Tempo (2:1)

Na úvod opět aktivní Christián - nejprve je jeho střela zblokovaná soupeřem, pak jeho padáček končí vedle. Pohledně a kombinačně hrající Tempo nás pak dostalo trochu pod tlak, ale v naší síti skončila (naštěstí těsně vedle hlavy Míše) jen kopačka, nikoliv míč. Z tlaku se pak vymaníme a přichází několik zahozených šancí našich draků: Christián těsně vedle, Álův padáček (levačkou) končí stejně tak, Mára přes půl do prázdné a opět vedle. Až Tobi smůlu prolomí a z dálky nás posílá do vedení 1:0. Na dva nula navyšuje rovněž Tobi - po nepřímém kopu Aleše. Aleš o chvíli později plní i úkoly obranné a zachraňuje před snížením, když vykopává z prázdné brány střelu tempáků. Čisté skóre nám ale v závěru (opět) uniká ... v posledních sekundách tempo upravuje na 2:1. Nevadí. 

4. Dukla (4:3)

Další bitva proti kvalitnímu soupeři z naší pražské ligy (pozn. Duklu do boje vedl muž nadmíru povolaný a fotbalově zdatný, Tomáš Hunal). Na úvod vzájemná přetahovaná, děj se odehrává většinou ve středu hřiště. Nerozhodné skóre mění Christián poté co míč vybojoval Tobi. Tobi o chvíli později sám navyšuje přenádhernou střelou z dálky na 2:0, navíc jeho další střela končí na tyči. Dukla se ale v žádném případě nevzdává a na 2:1 snižuje Eric Hunal (jojo - fotbalové geny se dědí). O chvíli později je to už 2:2 - gól nám dává Dukla po našem vlastním rohu kdy se Míša vydal podpořit útok. Přetahovaná pokračuje a vedení nám vrací Dan po nevídaném sólu když si dvakrát narazil o manťák a pak krásně zavěsil, 3:2! Dukla pak opět vyrovnává, ale poslední slovo máme my: Tobi kope roh a poté sám doráží vyražený balón do sítě soupeře. Hezký zápas, čtyři vstřelené góly a cenná výhra 4:3! 

5. Hradec Králové (4:2)

Hradec se prezentoval (zejména v jejich úvodním zápase s Viktorkou) pohledným fotbalem a tak jsme byli zvědavi jak se našim drakům proti nim povede. Na úvod dvě šance Tobiho, po hezkých přihrávkách Aleše. Náš tlak stupňuje Christián - nejprve střílí z dálky a pak sám dorážkou posílá draky do vedení. Tobi zprava navyšuje na 2:0. Pak přichází obdobná komplikace jako s Duklou ... po trochu nepodařené rozehrávce jinak skvěle chytajícího Míši nejrpve Hradec snižuje, pak po nešťastné teči (prudká střela trefila Andy a od ní za záda bezmocného Míše) dokonce srovnává. Pak se ale opět předvádí naše útočná síla. Tobiho střelu brankář soupeře vyráží, na jeho dorážku už ale nestačí. Dan utěšenou střelou z dálky vedle, těsně vedle končí i střela Andy po přihrávce Máry. Na závěr ale přece jen skóre navyšujeme - opět Tobi dává na konečných 4:2! Další vítězství a opět čtyři góly v ssíti našeho soupeře. 

Do konce turnaje ještě zbývají dva zápasy, ale jelikož byl Hradec jediný kdo nás mohl reálně v posledním kole přestřílet je jasné že budeme slavit opět (po namlsání z Jaroměře) medajle zlaté. Ve srovnání s Jaroměří je ale kvalita soupeřů jednoznačně vyšší a tak toto zlato hřeje ještě víc. Navíc nás může těšit i fakt, že bychom brali zlato i kdyby se hrál turnaj klasicky na body. Klukům a Andy se tak patří poděkovat za skvělý týmový a bojovný výkon, který v závěru ocenili i rodiče děkovačkou a tradičním popěvkem "PRAŽSKÁ ADMIRA JSME MYYY, TO JSME MYYY ...". Takže velká pochvala i pro rodiče! A ještě jedna pikantérie a gratulace na závěr: titul nejlepší fotbalové maminky si odnesla Zuzka Bačinská   .      

 

 

 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář