Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše (opět) ZLATAÁÁÁ Jaroměř; 3.3.2012

6. 3. 2012

Po nějakém čase jsme minulou neděli opět zavítali do Jaroměře. Čekal nás turnaj r.04 kterého se účastnilo 7 týmů a hrálo se tedy systémem každý s každým. Při naší předchozí návštěve v tomto městečku jsme se namlsali zlatem a tak jsme všichni byli zvědavi jak nám to půjde tentokrát.

Náš tým: Áďa, Anet, Dan, Aleš, Oťas, Christián a nová posila Marek B.

1. Jiskra Jaroměř (1:0)

Áďa v brance. Od začátku jsme proti domácím aktivnější a dostáváme se do šancí. Nejdřív Dan posílá pas na Anet, v zápětí se do šance dostává Christián, ale prozatím nic. Po ojedinělé šanci soupeře přichází naše další akce - Anet hezky pas zprava na Christiána a ten otvírá náš dnešní účet 1:0. Pak následuje pleáda našich neproměněných šancí: Marek - velká šance, ale vedle; Marek pěkná klička, přihrávka na Oťase ale střela vedle; Dan pěkný pas na Marka, ale jeho střelu chytá brankař; brankář likviduje i následnou střelu Oťase; Dan promáchne po hezké nahrávce Aleše zleva; atd.. Suma sumárum - šancí tak na deset gólů - nicméně skóre už se nemění. Brankář soupeře dost podržel a v kombinaci s naší střeleckou nemohoucností to stačí jen na těsnou výhru; tři body se ale počítají.

2. Chrudim (1:1)

Tohoto soupeře si pamatujeme z předchozího turnaje a tušíme že nás něčeká nic lehkého. To se potvrzuje - v úvodu zápasu nás soupeř zatlačí do defenzívy a za nedlouho se po individuální akci soupeřova hráče č.10 (později vyhlášen coby nejlepší střelec turnaje) dostává do vedení. Po čase se osmělujeme i my. Bojonice Anet vydoluje míč a apěkně přenese na Christiana - ten střílí těsně vedle. Záhy to zkouší sama Anet - ale dopadne stejně tak, vedle. Na druhé straně velká šance soupeře po zaváhání Ádě - z prázdé brány vykopává Aleš, ufff. Začínáme točit brankáře - Anet si bere rozlišovák a jde chytat - ani se nestačí rozkoukat a už likviduje loženou šanci Chrudimy po samostatném nájezdu. Za nedlouho nás zachraňuje Oťas, který v poslední chvíli ukopne míč soupeři v další ložence. Přichází naše šance, Áďa však dává vedle. V době kdy už se pomalu ale jistě loučíme se všemi body nás z letargie vytrhává Christián - časomíra ukazuje 3 sekundy do konce a my vyrovnáváme. No to byl panečku závěr! 

3. Horní Staré Město (1:0)

V bráně hrdina předchozího zápasu Christián (že by za odměnu? ). Naše střelecké trápení pokračuje i v dalším zápase. Ála v dobré pozici z přímáku střílí jen do zdi, jeho následnou dorážku brankář chytá.   Áďa z dálky, ale brankář rovněž chytá. Anet pěkně na Otíka, ten však míjí. Ojedinělou rýsující se šanci soupeře zachraňuje Dan skluzem. Další pěkný pas Anet na Oťase, ten se ale trochu zbrkle snaží trefit z první ... neúspěšně. Nakonec (a to téměř doslova) se však přece jen čestného úspěchu dočkáváme. Aleš vysílá Anet a ta - minutu do konce - zavěšuje. Tak sláva, další tři body v kapse.  Nicméně s naší střleckou produktivitou to vypadá dost špatně ... že bychom neměli žádné střelce?  Že by to bez Tobiho nešlo? Odpověď přináší již další zápas ... 

4. Třebechovice (6:0)

Jak nám to v předchozích třech zápasech ne a ne padat ... najednou ... jak mávnutím kouzelného proutku to začalo jít. Skóre otvírá Áďa - hezká kombinace po ose Aleš - Marek - a Áďa.  Následuje roh - Aleš zahrává na Marka a ten střílí svůj premiérový gól v černobílém dresu. Očividně se mu to zalíbí - hned v zápětí dává druhý po chybné rozehrávce golman a je to hnedle 3:0. Tím však zdaleka nekončí! Po přihrávce Otíka nejprve kompletuje hatrick a po Danově pěkném průniku a střele Marek doráží a dává svůj gól č.4 v tomto zápasu. Pak se Marek ukazuje i jako rozehravač - pohlednou kombinaci Marek - Anet - Aleš bohužel brankář chytá. Konečný účet zápasu ještě vystaví Dan nechytatelnou pumelicí pod víko. 6:0 ... no vida že by to přece jen šlo? Nebo to byla jen náhoda?  

5.   Velké Poříčí (8:0) 

Nebyla! Jak jsme skončili předchozí zápas, tak jsme načali ten další. Kluci si evidentně svoje střelecké momentum přenesli i do zápasu s Poříčím. Skóre otvírá Christián po přihrávce Dana. Po pasu Marka na Christiána je to už 2:0. Dan - krásnou střelou z půlky navyšuje na 3:0 v době kdy ještě neuběhly ani 3 minuty zápasu ... nestačím to pomalu ani zapisovat  (výmluva pro případ že bych něco popletl). Dan přidává další po rohu Christiána. Dan roh na Anet a je to 5:0. O minutu později - Anet střílí - brankář chytá evidentně za čarou (vidno i od nás z tribuny ... nicméně trenér soupeře stojící vedle brány krčí rameny na znamení nejistoty jak to bylo)  a sám to čestně přiznává ( chválíme fair play brankáře), 6:0. Soupeře zcela drtíme. Zřejmě na znamení převahy se Aleš (toho času v bráně) rozhodne prokličkovat celé hřiště až k soupeřově bráně - tam posílá na protější tyč Markovi a ten rozšiřuje svoji sbírku Admiráckých gólů, 7:0. Skóre zápasu uzavírá Dan - po tyčce Anety - doráží na konečných 8:0! 

6. Nový Hradec Králové (4:2)

Čeká nás poslední zápas. Po úvodních peripetiích se střelbou se Draci hezky rozstříleli (že by pomáhala motivace v podobě kapitánské pásky pro nejlešího střelce každého zápasu?) a před posledním zápasem už skórovali všichni  .... až na Oťase a Aleše. Oba nasbírali několik asistencí, ale gól ne a ne přijít. Jejich chvíle však měla přijít. Nejdřív střeleckou smůlu protrhává Otík - druhá minuta - Ála zahrává roh a Oťas proměňuje, 1:0. Hurá! Christián - krásná střela končí na tyči, další tutovku spaluje Otík. Přichází trest - po dnes ojedinělém zaváhání v obraně soupeř vyrovnává. A začíná se zastřelovat Ála. První přímák - brankář chytá, druhá střela - zblokováno na roh, třetí střela (opět přímák) ... a konečně to tam padá, 2:1. 2x Hurá. Následují další nevyužité šance: Anet po skvělém individuálním průniku tyč a Christián střílí vedle. Skóre tak navyšuje svým druhým gólem v zápase Otík - šikovně tečuje střelu Dana a ta končí o tyč v bráně; a vedeme 3:1. Po faulu Dana zahrává soupeř přímák a snižuje na 3:2. Opět trocha dramatu. Stejnou mincí však oplácíme i my když přímák Aleše z půlky končí rovněž v soupeřově síti. Připisujeme si tedy vítězství i v posledním zápase a čekáme na výsledky Chrudimy (coby spolukandidáta na zlato) v jejich posledních dvou zápasech.

Je to nervák až do samého závěru. V posledním zápase trunaje Chrudim musí vyhrát alespoň 8:0 pokud nám chce vzít zlato. Soupeřem jí jsou nepříliš silné Třebechovice. Všichni rodiče Draků i trenéři hlasitě Třebechovice povzbuzují (tolik hlásných fanoušků zřejmě ještě nikdy neměli) ... a nakonec to dobře dopadne. Chrudim vyhrává "jen" 5:0 a to znamená jediné: Admira je v Jaroměři opět zlatááááá!!! Myslím že dnes skutečně zamakal celý tým a hlavně - kluci zjistili že mohou střílet góly i když tu zrovna není Tobi - doufám, že si to budou pamatovat i do příštích zápasů a turnajů. Velmi dobře se pak uvedl Marek coby nová posila. - toho si evidentně všimli i ostatní když byl Marek vybrán jako nejužitečnější hráč turnaje. VELKÁ GRATULACE !!!     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář