Mistrovské utkání Dukla:Admira 15:20

V neděli 25. 9. 2011 nás hostila Dukla. Kluci si zahráli na hlavním stadionu, zatím bez plného hlediště :-). I tak to bylo působivé.

Sestava jednoho týmu: Adam Karoune, Jaroslav Doleček, Daniel Kosina, Otakar Plechatý, Matěj Žára, Christian Bačinský, Richard Šturma.

Sestava druhého týmu: Tobiáš Vondra, Tomáš Kvapil, Aleš Kohoutek, Michal Dvorský, Marek Duby Doubravský, Daniel Škrabánek.

Druhý tým měl pro tentokrát nejslabší první třetinu. Rozjezd byl dobrý, dokonce se nám podařilo nepustit soupeře prvních pět minut na naši polovinu. Což je slušný výkon. Ovšem výsledek 4:3 pro naše barvy vypovídá o vyrovnaném souboji. Necelé dvě minutky kluci dokonce prohrávali. Góly za nás vstřelil třikrát Duby a jeden vsítil Tobi.
Druhá třetina byla pro nás příznivější a skončila vítězstvím 6:1.
Střelci:Tobi 2x, Duby 3x a Tom K. 1x.
Třetí třetinu obvykle prohráváme,tentokrát to bylo jinak. Zvítězila naše zodpovědnost, důraz, síla a týmová hra. Síť se zavlnila celkem třikrát. Jednou ji rozvlnil Tobi a dvakrát Duby. Dvakrát kluci netrefili prázdnou bránu a poměrně dost šancí se nám podařilo promarnit. V bráně nás podržel Míša. (Nechápu, proč nám maminka zatajila, že se Míša narodil s rukavicemi!) Musíme ještě zapracovat na výkopech a to oboustranně. Kluci to totiž Míšovi vůbec neulehčují.
Chválím kluky za výbornou týmovou práci, za nádherné přihrávky, za zodpovědnost a také za nepřeceňování svých sil.
Tento zápas perlil Duby, má totiž kopačky z Itálie :o). Kopačkami to ovšem nebylo. Hodně dobře hrál i Tobi. Pochvalu zaslouží úplně všichni. Kluci, díky.

Jana Danielová

Děkuji panu Kohoutkovi, který vypracoval komentář k zápasu. Aleš hrál v týmu, ke kterému jsem i já napsala komentář, a teprve poté mi přišel článek od pana Kohoutka. Nechávám zveřejnit oba články, aby každý viděl pohled dvou lidí na stejný zápas. Na zápas se jako trenéři soustředíme jiným způsobem než vy, rodiče. Proto je dobré, aby komentáře psal rodič a trenér pouze zhodnotil zápas ze svého úhlu pohledu. Pane Kohoutku, ještě jednou děkuji, článek je výborný. Víc mě ovšem těší to, že jste článek napsal sám od sebe.

Hřiště A: Admira – Dukla (13:4)

Tým Admiry: Tobiáš (4 góly), Duby (8 gólů), Guláš (1 gól), Škraboš, Aleš a Míša (brankář)
1. třetina (4:3)
Kluci do zápasu vkročili dobře a aktivním napadáním působili Dukle problém s rozehrávkou. Z toho také pramení první gól v 2. minutě (Duby 1:0). To Duklu probudilo a hned v zápětí, první střelou na bránu skóre srovnává. Po zbytek třetiny pak sledujeme vyrovnaný souboj a přetahovanou o vedení. V 5. min. se Dukla ujímá vedení, v 9. min. Aleš vybojoval míč nahrává Dubymu a ten srovnává. O minutu později jde Dukla opět do vedení, ale závěr třetiny už patří nám – v 13. min. Tobiáš z rohu nachází Dubyho a ten kompletuje hattrick; o chvíli později nás Tobi posílá do vedení (to už do konce zápasu nepustíme). V poslední minutě ještě Míša likviduje skvělým zákrokem pokus Dukly.

2. třetina (6:1)
Do druhé třetiny Dukla mění své týmy. Tuto třetinu naši Draci zcela dominují. Tobiáš a Duby v rychlém sledu navyšují naše vedení na 6:3. Ve 4. min. pak po naší chybě soupeř snižuje na rozdíl dvou branek, ale to už bylo naštěstí ze strany dukláckých gólů vše. Po zbytek zápasu už se prosazovali jen naši Draci. Nejdřív Guláš nevzdává souboj a z ostrého úhlu prostřeluje brankáře Dukly a poté další góly přidávají Duby, Tobiáš a opět Duby.

3. třetina (3:0)
V závěrečné třetině hrajeme proti týmu Dukly, který nás v první třetině celkem potrápil. Na rozdíl od většiny předchozích zápasů, kdy poslední třetinu kluci většinou hrají výsledkově nejhůř, se dnes žádné drama nekoná. Draci s přehledem kontrolují své vítězství a Duby s Tobiášem upravují na konečných 13:4. Fakt, že jsme od 4. min. druhé třetiny (tj. zbylých 26 min zápasu) nedovolili poměrně kvalitnímu soupeři skórovat, je velmi slušnou vizitkou našeho brankáře (dobrá práce, Míšo) i dobré obrany Draků, kde se opět střídal Škraboš s Alešem.

První tým:

Slovo trenéra: Největší slabinou tohoto týmy byli opět záložníci, kteří nechávali posledního našeho hráče samotného na dva až tři soupeře.
Zápas, který pro nás celkově vyzněl vítězně, měl náboj, koncepci a chuť kluků hrát.
Kluci si to ještě ani neuvědomují, ale velkou poctou pro nás byla hra na hlavním stadionu. Je možné, že se to nám a ani klukům již nikdy nepodaří.