ADMIRA – ČAFC 23:15

Hřiště A: Admira – ČAFC 12:11

Tým Admiry: Duby, Tobi, Tomáš, Škraboš, Guláš, Aleš a Míša (brankář)

1. třetina 7:2

První gól padá po rohovém kopu Tobiáše – jeho střílený centr si soupeřův obránce sráží do branky. Chvíli na to Tobi dává náš druhý gól po nepříliš podařené rozehrávce brankáře ČAFC. Soupeře dále tlačíme a brzy je to už o tři góly – na vlas stejný gól jako ten první – opět vlastní po stříleném rohu. Poté soupeř z ojedinělé akce snižuje. Do třígólového vedení nás opět posílá Guláš, který trestá neúspěšný výjezd soupeřova brankáře. Následně Tobiáš nejprve zvyšuje na 5:1 a poté už na 6:1. Pak přidáváme ještě jeden – asi nejhezčí akce dne – Guláš na půlce vybojoval míč, zatáhnul ho až k pravému rohu a přesným centrem nachází Aleše, který už má snadnou práci. 7:1. Ke konci ještě soupeř koriguje a stanovuje tak výsledné skóre třetiny na 7:2.

2. třetina 0:6 !!!

Na druhou třetinu se kluci stěhují vedle a nastupují proti očividně lepšímu týmu ČAFC. My rodiče jsme po hladkém průběhu první části natěšení na pokračování velmi solidního výkonu kluků. To bohužel nepřichází. Kluci si zřejmě myslí, že se soupeř porazí sám, a do druhé třetiny vstupují hrozně. Tým Čafky je jasně lepší, v podstatě ve všem nás přehrává a po pár minutách už vede 3:0! Pak se kluci na krátko trochu zvednou, ale šance na rozdíl od soupeře neproměňují. A tak úřaduje opět ČAFC a do konce třetiny přidává ještě tři góly. Podle mě to byla zatím jasně nejhorší třetina (výsledkově i herně), co tento tým za 10 kol předvedl. Paradoxně klukům asi uškodil hladký průběh třetiny první, po které si asi mysleli, že jsou mistři světa.

3. třetina 5:3

Třetí část hrajeme opět proti slabšímu týmu Čafky. Kluci se ale těžce vzpamatovávali z výprasku a trápí se i s tímto týmem, který v první části tak hladce přehráli. V průběhu třetiny dokonce 2x prohrávají – nejdřív 0:1 a pak 2:3. Nakonec přece jen utrpíme vítězství 5:3 (3 góly Duby a 2 Tobi, myslím).

Celkem tedy velmi těsně, ale přece vyhráváme 12:11. Hořká pachuť ale zůstává. Naštěstí nás dnes velmi podržel druhý tým Admiry. Jejich hru jsem sice neviděl, ale vzhledem k tomu, že sehráli dvě třetiny proti silnějšímu týmu Čafky, a přesto vyhráli 11:4, tak to musela být paráda.

M.K.

Hřiště B: Admira – ČAFC 11:4

V neděli 22. 10. čekalo Draky hřiště Čafky a chladné počasí. Kluci nastoupili ve složení: Šimon v brance, v poli Dan, Marek Ch., Christian, Matěj, Jára a Adam. Na začátku první třetiny se kluci asi teprve probouzeli a hra fotbal moc nepřipomínala, a tak Šimon v brance měl spousty šancí předvést svoje brankářské umění. Kluci z Čafky měli navrch a navíc v brance měli neuvěřitelně šikovnou brankářku, která, když už se kluci dostali do šance, vše zlikvidovala. I když Drakům se nakonec daří dvakrát skórovat první třetinu Draci prohrávají. V druhé třetině se kluci prohodí na hřištích a konečně se začíná hra otáčet a hraje se fotbal, na který se i hezky kouká. Kluci si pěkně nahrávají a mají spousty šancí a padají góly i díky jinému brankáři v soupeřově brance. Třetí třetina je opět na hřišti, kde kluci začínali a opět v brance soupeře skvělá brankářka. Tentokrát i díky tomu, že kluci se již otrkali, hraje se fotbal a nejen nakopávaná, máme několik vyložených šancí z rohů, ale bohužel je nikdo nepromění. I tak se ale Drakům podaří nedělní zápas vyhrát. Draci vyhráli, a tak se začalo vítězné tažení Admiry na Čafce.