Mistrovské utkání Admira : ABC Braník resp. Benešov 13:7

30. 10. 2011

Admira-ABC Braník v zastoupení Benešovem 13:7

Sobota 15. 10. 2011

FK Admira Praha - ABC Braník (SK Benešov) – 5:1, 1:1, 2:0

1. třetina byla v po taktovkou Draků. Soupeře do šancí moc nepustili a do soupeřovy branky padá postupně několik gólů. Ke konci třetiny asi Drakům docházely síly, takže jim soupeř uniká a tak končí v naší síti jediný gól v této třetině. První náš gól padá po vhazování autu, kdy první ránu Márovi soupeřův brankář vychytá, ale míč mu nešťastně padá z ruky a Marek tak doráží a skóruje. Další gól padá o chvíli později, když skóruje Guláš po pěkné přihrávce od Marka. Další gól přidává Marek, když ostřeluje soupeřovu branku a napotřetí se mu podaří vstřelit gól. Čtvrtý gól dává Dan, když je za faul na Matěje nařízen přímý kop a Dan se nemýlí. Dan skóruje ještě jednou, když po kopnutém rohu krásně zpracuje míč a ten končí v soupeřově brance. První třetinu Draci vyhráli.

2. třetina je plná pěkného fotbalu na obou stranách a poměr sil je vyrovnaný. Draci si pěkně přihrávají a je se na co koukat, jen nám stále chybí koncovka akci zakončit gólem. Což se podaří soupeři a ten skóruje. Draci si to nenechají líbit, a tak po akci Adama a Matěje, kdy se míč odráží od tyče, skóruje Marek. Druhá třetina končí remízou.

3. třetina začíná opět naší převahou, Adam má dvě rychlé šance za sebou, ale jednou trefí brankáře a podruhé tyč. Po rozehrávce Dračího brankáře Šimona, který nacentruje na Máru, tak padá do soupeřovy branky první gól třetí třetiny. Kluci hrají vyrovnanou hru, chvilku se hraje na naší půlce, pak se hra přelije na půlku soupeře. Ke konci třetiny vybojuje v obraně míč Dan a přihraje Adamovi a ten dává dnešní poslední gól Darků. Díky Šimonovi, který v dračí brance na konci zápasu zlikviduje dvě gólové šance soupeře, vyhrávají Draci i poslední třetinu.

Konečné skóre 8:2

Lucie Žárová

Na druhém hřišti se odehrával vyrovnaný souboj, což je znát i z výsledku 5:5. Šancí bylo hodně, ale ne a ne to tam padnout. Největším problémem bylo připravování se na střelu. Velkou zásluhu na konečném výsledku měl i gólman Míša. Polovinu zápasu jsem neviděla, jelikož jsem se vystřídala s trenérem, aby viděl, jak si kluci vedou. Viděla jsem ovšem kluky na prvním hřišti a byla jsem velmi mile překvapena. Hodně se zápas povedl Adamovi, Guláš byl také nepřehlédnutelný. Celý tým makal naplno a byla vidět sebedůvěra a obrovská bojovnost. Málokdy se povede, že kluci odehrají zápas přesně tak, jak si to naplánujeme. Tentokrát se to opravdu povedlo. První tým měl nastřílet branky a zajistit vedení, druhý tým měl udržet alespoň remízu. Vědělo se dopředu, že Braník má málo dětí, a proto za něj startují borci z Benešova. V našem ročníku patří Benešov mezi velmi kvalitní soupeře.