29. 1. 2012

Turnaj v Benešově: BRONZ

Náš tým: Míša, Tobi, Duby, Christian, Aleš,  Otík, Jára, Ríša, Anet a Jirka.

1. Bohemka (0:3)

Úvodní šanci soupeře likviduje Míša, na druhé straně Tobi neprostřelil brankáře Bohemky. O chvíli později Anet střílí pěkně k tyči, ale brankář vyráží. Další šance a pěkný "padající list" Tobiho rovněž neuspěl. Na druhé straně je ale soupeř efektivnější a gól dává. V 7. minutě už je to 0:2 poté co soupeři sami nahráváme na gól. Přehlídka našeo marného snažení o zakončení pokračuje ... Duby nejprve po pěkné nahrávce Aleše pálí těsně vedle, v zápětí další šance Dubyho - tentokrát sám na brankaře a výsledek stejný. Následuje zákonitý trest na druhé straně - Míša zahrává rukou mimo vápno a je nařízená penalta - soupeř však pálí naštěstí nad. Pokračujeme ve stejném duchu - další šance a ... zase nic. Konečné skóre upravuje po rychlém úniku soupeř v posledních sekundách zápasu. No - začátek tedy nic moc 0:3 - soupeř byl určitě hratelný, ale naše produktivita v útoku byla neexistující.

2. Sparta 05 (3:1)

Další ze zápasů proti - sice o rok mladšímu - ale velmi kvalitními soupeři. Do zápasu vstupujeme aktivně. Anet nejdříve v hezké šanci nedává, o pár sekund později už ale konečně protrhává naši střeleckou nemohoucnost. To insipruje ostatní ... Christián pěknou střelou z jeho oblíbené levé strany navyšuje už na 2:0 ve druhé minutě. A máme další možnost na navýšení stavu. Brandář soupeře zahrává rukou mimo vymezené území - k penaltě se staví Míša - bohužel střílí přímo doprostřed a brankář vyráží - pohotově však dobíhá Aleš a kolínkem přece jen soupeře trestá 3:0 (v páté minutě). Po úvodní sprše se soupeř trochu oklepává, hru vyrovnává a rovněž naše aktivita se vytrácí. Téměř deset minut se tak na hřišti neděje nic pozoruhodného. Až do 14. minuty, kdy vyloženou šanci Sparty  likviduje Míša. O minutu později je ale nařízená penalta proti nám (po ruce) a soupeř tak snižuje. Poté ještě Anet při autovém vhazování pěkně nachází Aleše - jeho podařenou hlavičku však kvalitní (a na svůj věk urostlý) brankář Sparty vyráží. Po aktivním úvodu se náš výkon propadl do šedě a utrpěli jsme tak vítězství 3:1.

3. Bohemka (alias Forward One) (6:1)

Na turnaji mělo hrát šest mužstev - Forward One se však nedostavil a Bohemka se rozhodla odehrát zápasy za 2 týmy. V tomto druhém zápase už byly kluci z Bohemky hodně unavení (odehráli chudáčci 3 zápasy v řadě - každý 20 minut). Nebylo tak divu že je naši odpočatí kluci - hlavně v úvodu válcovali. Po dvou gólech Tobiho a jednom Christiana to bylo už 3:0 a na časomíře 1 minuta 30 sekund. Pak jsme - stejně jako v zápase se Spartou - trochu polevili. Nicméně pár gólů ještě padlo: Christian po individuálním průniku po levé staně pěknou střelou z dálky na 4:0; Ríša na 5:0 opět zleva a Tobi na 6:0. Do brány jde Christian (k velké radosti maminky) a ma zakázáno používat ruky (takže ani nedostal rukavice). Po jedné ne uplně ideální rozehrávce soupeř snižuje na 6:1 a stanovuje tím konečné skóre. My ještě sice máme několik šancí (např. Oťas nad; Anet z dálky pěkně střílí - brankář soupeře vyráží - Tobi dorážku míjí; Duby vedle), ale rozvlnit síť už nedokážeme. Porážíme tak viditelně unavenou Bohemku 6:1. V konečném účtování to však nehraje roli - jak se dozvídáme později - všechny zápasy "Forwardové" Bohemky se nezapočítávaly.

4. Benešov - yelow (2:8)

Náš nejhorší zápas. Kája a jeho soukmenovci nám dávají lekci nejen z fotbalu, ale hlavně agresivity, nasazení a pohybu po hřišti. Naš kluci jim dělají jen slabého sparing-partnera, který se po hřišti pohybuje bez zaujetí a zájmu o hru. Celkové skóre hrozivých 2:8. Jediné dva naše čestné úspěchy dává Tobi - i když - po pravdě řečeno ten první ani moc čestný nebyl jelikož padl při vracení míče soupeři. To ale samozřejmě Tobi nevěděl a tak jeho upřímná radost z gólu popudila některé rodiče Benešováků.

5. Benešov - blue (6:0)

Po výprasku si alespoň částečně napravujeme chuť a "mstíme" se na Benešovském béčku. Na úvod nás Míša skvěle podrží a vyráží umístěnou střelu z přímáku. Pak přichází Tobiho trojšance - první promáchne v ložené pozici, druhou střílí vedle,  ale napotřetí už to vyjde a otevírá skóre. O chvíli - po faulu na Dubyho - Tobi z přímáku zvyšuje na 2:0.  Poté Christian navyšuje už na rozdíl tří branek a Tobi přidává další 2 branky (ten druhý po hezkém autu od Jirky) a je to 5:0. Do další šance se dostává Duby když ho nachází pěknou rozehrávkou Míša - Dubymu dnes ale není střelecky souzeno. A tak si alespoň o chvíli později spravuje chuť založením povedené kombinace - Duby na Anet - ta na Christiana a je to  6:0 (takových kombinací bylo dnes po hříchu málo).

A tím naše vystoupení na dnešním turnaji v Benešově končíme. Dneska to moc pohledné nebylo a do ideálního výkonu to mělo daleko, ale naši utěšenou medajlovou bilanci jsme přece jen rozšířili o bronz.

Konečné pořadí: 1. Benešov - yelow; 2. Bohemka; 3. Admira; 4. Sparta05; 5. Benešov - blue.

Nejlepším hráčem Admiry byl po zásluze vybrán Christian. Další naše ocenění: Anet (nejlepší hráčka turnaje), Tobi (nejrychlejší gól: 9s!)